Archiwum miesiąca:: Październik 2012

Meble w łazience

Łazienkę możemy urządzić na wiele sposobów. W ostatnim czasie, bardzo popularne stają się meble w starym stylu. Widziałam już łazienkę, gdzie stały stare, zabytkowe i przeszklone komody. Wanna w takim miejscu całkowicie współgrała z otoczeniem, dlatego ze stała na środku pomieszczenia. Była bardzo dobrze wykonana, a charakterystyczne dla niej były pięknie, rzeźbione nogi. Umywalka przypominała kształtem starodawną misę, umieszczoną na dębowym podeście. Natomiast kabinę prysznicową umieszczono w jednym z narożników, a brodzik wykonano z prawdziwego drewna. Umeblowanie tej łazienki przypominało mi pokój kąpielowy, a nie nowoczesna łazienkę.

A jednak, projekt mnie zachwycił ze względu na dużą oryginalność. Z pewnością taki styl, wymaga dużej powierzchni, nie sprawdzi się w małej łazience. Użycie dużej ilości drewna, łącznie z deskami na podłodze sprawia bowiem, ze optycznie pomieszczenie staje się mniejsze. Wymaga też zastosowania dobrej wentylacji i jakościowych materiałów drewnianych. Generalnie wybór mebli do łazienki nie jest zadaniem łatwy, wręcz można by powiedzieć że jest to zadanie trudne. Zwłaszcza że jest to specyficzna grupa mebli. Podobnie jest z łazienką jak i z kuchnią. Są to miejsca gdzie spędzamy bardzo dużo czasu i komfort przebywania w takim miejscu jest niezmiernie ważny.

Meblowanie przedpokoju

W przedpokoju musi się znaleźć miejsce na ubrania dla nas i naszych gości. W zależności od tego, jaka powierzchnią dysponujesz, możesz  zastosować różne rozwiązania. Jeśli przedpokój jest mały, spróbuj zaplanować tu niewielka szafę z rozsuwanymi drzwiami. Najlepiej, gdy będzie ona w stałej zabudowie. Dzięki temu, oszczędzisz mnóstwo miejsca, a w przedpokoju zawsze będzie panował idealny porządek. Jeśli masz więcej miejsca, w rogu postaw okrągły stylowy wieszak, jaki można spotkać na przykład w restauracjach. Wieszak może być drewniany bądź stalowy, w zależności od wystroju otoczenia. W mieszkaniach singli, bardzo często można spotkać wieszaki sklepowe. Takie, na których zmieści się mnóstwo płaszczy. To bardzo oryginalny pomysł, jednak musi całkowicie pasować do otoczenia.

W mieszkaniu urządzonym w stylu nowoczesnym, będzie to bardzo ciekawy pomysł aranżacji. W przeciwnym wypadku, będzie wyglądał śmiesznie. W przedpokoju powinna się również znaleźć szafka na buty i ociekacz do parasoli. Kolejne z pomieszczeń, które gdy źle zaprojektujemy i zaaranżujemy skutecznie będzie nam w stanie popsuć każdy dzień. Ważny jest dobór odpowiedniej szafy, zaprojektować miejsce gdzie będą mogły wyschnąć mokre buty czy też kurtki. Teoretycznie to wszystko wydaje się oczywiste, jednak niestety często ludzie popełniają karygodne błędy i w konsekwencji tego męczą się za każdym razem kiedy muszę wyjść do pracy lub z niej wracają. No i warto mieć większy przedpokój niż mniejszy, z tym że jednak mało kiedy mamy wpływ na jego wielkość.