Archiwum miesiąca:: Czerwiec 2016

Zmiany podatkach

Wiele osób w ostatnim czasie zaniepokoiła wiadomość, że Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji planuje radykalną podwyżkę podatku od nieruchomości od garażu. Kilka miesięcy temu taki właśnie projekt ustawy trafił do sejmu. Według tego projektu podatek od garaży miałby być płacony według wyższej stawki, właściwej dla „budynków pozostałych”. Oznacza to, że wynosiłby nawet 7, 73 zł. za 1 m2. Oznaczałoby to ogromny wzrost kosztów opodatkowania. W niektórych przypadkach, gdy dom posiadałby dość duży garaż, opodatkowanie garażu mogłoby być nawet znacznie wyższe niż opodatkowanie domu. Projekt ten wywołał oburzenie wśród podatników, z tego powodu się z niego wycofano. Projekt dotyczący zmian w samorządzie gminnym, który obecnie trafił pod obrady sejmu, nie zawiera już tych niekorzystnych zmian dla podatników. Oznacza to, że podatek od nieruchomości od garażu będziemy płacić według starych stawek. Dotychczas maksymalna stawka podatku od nieruchomości od budynków mieszkalnych wynosi 0, 74 zł za 1 m2. Taka też pozostanie nadal maksymalna stawka podatku od garażu.

Zakończenie budowy domu – co dalej?

image Budowa naszej nieruchomości dobiega końca. Co powinniśmy zrobić dalej? O czym pamiętać? Powinniśmy przede wszystkim zdawać sobie sprawę z faktu, że zgłoszenie zakończenia budowy domu i zgłoszenie budynku do objęcia podatkiem od nieruchomości to dwie zupełnie inne, odrębne sprawy, które regulują osobne przepisy. Jeśli chodzi o zawiadomienie o zakończeniu budowy, składa należy złożyć je do odpowiedniego inspektoratu budowlanego, budowa domów i zakończenie budowy wymaga czasami papierów.. Pamiętajmy o tym, że mamy na to czternaście dni od zakończenia robót. Na nasz wniosek możemy wtedy otrzymać zaświadczenie. Może być ono potrzebne, gdy będziemy zgłaszać meldunek, natomiast nie jest potrzebne do objęcia budynku podatkiem. Obowiązek objęcia podatkiem od nieruchomości następuje 1. stycznia po roku, w którym budowa domu została zakończona. W terminie 14 dni od dnia wystąpienia obowiązku podatkowego należy złożyć odpowiedniemu organowi podatkowemu informację o tym fakcie. Kolejnym krokiem powinno być z naszej strony postaranie się o nadanie naszemu domowi numeru porządkowego. No i możemy powiedzieć że budowa domu została zakończona.

Początki architektury

Architektura jest czymś co bardzo się zmiania i na przestrzeni wieków uległa licznym przemianom, pracownia architektoniczna Warszawa nawet na przykładzie swojego doświadczenia może powiedzieć jak zmieniały się gusta i wymagania klientów na przestrzeni ostatnich 30 lat. Zatrudniony tam od dosyć dawna architekt, inżynier budownictwa opowiadał mi jak projektuje się budynki teraz, jakie muszą one spełniać normy a jak wyglądało to jeszcze kilkanaście lat temu. Generalnie zarówno architektura zewnętrzna jak i wewnętrzna bardzo się zmieniła, kiedyś nie było zawodu architekta wnętrz a obecnie architekt wnętrz ma całkiem sporo pracy, jeżeli np. weźmiemy osobę taką jak architekt wnętrz Poznań to zobaczymy że całkiem długo musimy poczekać na jego przyjazd. Oczywiście wynika to z faktu że całkiem sporo ludzi korzysta z jego pracy a co za tym idzie ma dosyć napięty terminarz. Warto jednak poczekać, bo tacy fachowcy mają zdolność robienia wspaniałych wnętrz niemalże z niczego i czasem jak za dotknięciem czarodziejskie różdżki zmieniają nasz dom.

Kształty budowli

image Wszędzie gdzie nie spojrzymy otacza nas architektura raz lepsza raz gorsza, jednak imponujące budynki widać od samego początku, nawet osoby nie znające się na budownictwie bez problemu zauważą że niektóre budynki to prawdziwe dzieła, dba o to oczywiście architekt, którego zadaniem jest stworzenie ładnych i funkcjonalnych budynków. Często widzimy również wielkie drapacze chmur, czasami zastanawiamy się jak sa projektowane, jakie muszą spełniać warunki, tutaj na etapie projektowani przydaje się beton architektoniczny, każdy kto wykonuje zadania z zakresu takiego jak architektura projektowanie z całą pewnością będzie wiedział co to jest i do czego służy. Ogólnie zawód architekta niewątpliwie jest bardzo ciekawy, niesie za sobą wiele wyzwań i poznaje się mnóstwo ciekawych ludzi. Warto również wiedzieć że architektura jest takim zajęciem, które obłożone jest bardzo wieloma normami a to oczywiście w trosce o bezpieczeństwo ludzi, ponieważ błąd architekta będzie tragiczny w skutkach.

Lokalizacja

Kupno działki, czyli gruntu powinno być jak najbardziej przemyślane. Taka nieruchomość nie jest tania. Trzeba to mieć na uwadze. Zwracamy uwagę na jej cenę, stan, uzbrojenie, czyli ogrodzenie, dojazd do takiej działki oraz oczywiście na wszelkie lokalizacje i strategiczny punkty obok danej działki tak radzi nam agent biuro nieruchomości katowice. Zazwyczaj kupujemy grunty o charakterze budowlanym. Chcemy przecież spełnić swoje marzenia, które dotyczą przede wszystkim budowy domu. Nie jest to jednak zasadą. Wielu ludzi kupuje nieruchomości rolne lub leśne. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz od tego, czego potrzebujemy od takiego gruntu, warto jest sprawdzić jak wyceniamy nieruchomości w Katowicach żeby potem postarać się o kredyt hipoteczny pod zastaw nieruchomości. Chcemy czerpać z tego zyski i korzyści, dlatego inwestujemy w taką nieruchomość. Nie jest to błaha inwestycja. Takie nieruchomości kosztują bardzo dużo. Wszystko zależy od lokalizacji oraz od stanu tych wszystkich czynników, które już zostały wymienione. Zasada jest prosta. Jeżeli dana działka jest w prestiżowym miejscu, posiada dogodny dojazd do innych posesji czy też do dróg krajowych, to nie liczmy na to, że będzie tania. Lokalizacja nieruchomości jest niezwykle ważna, zwłaszcza nieruchomości komercyjne
Są od tego uzależnione. Przecież to bierzemy pod uwagę i do tego staramy się jak najlepiej przystosować. Lokalizacja nieruchomości rolnej, leśnej, gruntowej, budynkowej czy też lokalowej, pierwsze sprawdzanie jest na poziomie ogłoszenia, ogłoszenia Nieruchomości zazwyczaj podająprzyblizoną lokalizację. Nie ważne, z jakim rodzajem mamy od czynienia. Ważne, że taka lokalizacja jest dla nas dogodna i możemy ją przyjąć. Inaczej nie będziemy mogli dobrze wykorzystać takiej nieruchomości, a to już nie jest dla nas dobre zagadnienie. Warto dodać, że takie lokalizacje nie są już zmieniane. Chyba, że sprzedamy daną nieruchomość i kupimy ją w innym miejscu. To zazwyczaj wiąże się z pewnymi stratami finansowymi, dlatego lepiej od razu przemyśleć sprawę i kupić nieruchomość w korzystnym dla nas miejscu. Po podjęciu decyzji nie ma już odwrotu. Nie możemy przecież zastanawiać się nieskończoność powie nam zarządca nieruchomości. Pamiętajmy, ze dana nieruchomość nie będzie wiecznie sprzedawana. Inni kupcy mogą być bardziej zdecydowani. Wtedy będziemy mieli żal do siebie, że nie podjęliśmy szybkiej i męskiej decyzji. Oczywiście, także przemyślanej.

Kupno

image Kupno działki, czyli gruntu powinno być jak najbardziej przemyślane. Taka nieruchomość nie jest tania. Trzeba to mieć na uwadze. Zwracamy uwagę na jej cenę, stan, uzbrojenie, czyli ogrodzenie, dojazd do takiej działki oraz oczywiście na wszelkie lokalizacje i strategiczny punkty obok danej działki tak radzi nam agent biuro nieruchomości katowice. Zazwyczaj kupujemy grunty o charakterze budowlanym. Chcemy przecież spełnić swoje marzenia, które dotyczą przede wszystkim budowy domu. Nie jest to jednak zasadą. Wielu ludzi kupuje nieruchomości rolne lub leśne. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz od tego, czego potrzebujemy od takiego gruntu, warto jest sprawdzić jak wyceniamy nieruchomości w Katowicach żeby potem postarać się o kredyt hipoteczny pod zastaw nieruchomości. Chcemy czerpać z tego zyski i korzyści, dlatego inwestujemy w taką nieruchomość. Nie jest to błaha inwestycja. Takie nieruchomości kosztują bardzo dużo. Wszystko zależy od lokalizacji oraz od stanu tych wszystkich czynników, które już zostały wymienione. Zasada jest prosta. Jeżeli dana działka jest w prestiżowym miejscu, posiada dogodny dojazd do innych posesji czy też do dróg krajowych, to nie liczmy na to, że będzie tania.