Archiwum miesiąca:: Wrzesień 2016

Lokalizacja nieruchomości

Osoby zamierzające kupić jakąś nieruchomość chętnie odwiedzają agencje nieruchomości w swoich miastach. Korzystanie z usług oferowanych przez biura nieruchomości jest dobrym wyjściem kiedy nie chcemy bądź też nie mamy czasu aby znaleźć odpowiadającą nam ofertę.Jednakże trzeba się liczyć z tym, że jest dojdzie do transakcji sprzedaży – kupna to trzeba będzie zapłacić ustalony procent dla biura od kwoty za jaką zostało kupione mieszkanie. Ponadto biura nieruchomości oferują pomoc w zdobyciu kredytu hipotecznego za kupno wybranej nieruchomości. Czyli udając się do biura pośrednictwa mamy zapewnioną kompleksową obsługę. Począwszy od wybrania właściwej nieruchomości po zdobycie finansów na jej zakup. Usługi pośrednictwa są wygodnym rozwiązaniem dla klienta ale właśnie na klientach krocie zarabiają biura. Generalnie lokalizacja w nieruchomościach jest najważniejsza i to od tego zależy czy w przyszłości łatwo będziemy w stanie sprzedać naszą nieruchomość oraz w jaki sposób będzie zmieniała się cena.

Mieszkanie spółdzielcze własnościowe

Mieszkanie spółdzielcze własnościowe to mieszkanie którym posiadacz może zupełnie swobodnie dysponować, jednak sam budynek w którym znajduje się mieszkanie należy do jednej ze spółdzielni mieszkaniowych i to ona nim zarządza. Jeśli chcemy sprzedać lub wynająć mieszkanie spółdzielcze własnościowe możemy to zrobić i zupełnie nie jest nam potrzebna zgoda spółdzielni.Poza tym decydując się na zakup mieszkania spółdzielczego własnościowego nie trzeba zostawać członkiem spółdzielni, choć członkowstwo daje uprawnienia takie jak możliwość decydowania o sprawach związanych z budynkiem (a więc na przykład, czy potrzebna jest wymiana okien czy kompleksowa naprawa domofonów itp.). Jeśli właściciel mieszkania spółdzielczego własnościowego chce, może założyć mu księgę wieczystą (na przykład na potrzeby kredytowania). Jest to ogólnie bardzo specyficzna forma własności ale już powoli spóldzienie dążą do tego żeby mieszkania takie były wykupywane na własność i żeby ludzi mieli pozakładane swoje odrębne księgi wieczyste na nieruchomość.

Media w służbie promocji

image Nie tylko Internet jest godny polecenia osobom prowadzącym sprzedaż nieruchomości, choć naturalnie nie można lekceważyć jego znaczenia. Należy wykorzystywać także inne media, wśród których znajdują się: prasa, różne formy reklamy graficznej, reklamy emitowane przez radio czy telewizję. Najbardziej popularne ze względu na niskie ceny inwestycji są informacje umieszczane w prasie w formie ogłoszeń, a także regularnie redagowanych artykułów.Każda forma ogłoszenia w czasopismach musi zawierać niezbędne elementy, czyli dane – adres, telefon, adres strony internetowej jeśli taka istnieje i kontakt mailowy do firmy lub jej przedstawiciela. Sprzedaż nieruchomości w ten sposób staje się o tyle łatwiejsza, że graficzna prezentacja oferty sprzyja zachęceniu klienta, a dostępność danych teleadresowych ułatwia kontakt. Oprócz umieszczenia reklamy w mediach dobrze sprawiają się też ulotki, broszury i inne formy, które w łatwy sposób można wręczyć klientowi.

Kupujemy mieszkanie w bloku

image Jeśli już dość mamy wynajmowania mieszkania w bloku i zdecydowaliśmy się na zakup własnego mieszkania postarajmy się, aby świadomie ulokować nasze ciężko zarobione lub pożyczone od kredytodawcy pieniądze.Sprawdźmy przede wszystkim, czy zbywca ma wszelkie niezbędne dokumenty, takie jak akt notarialny czy wypis z ksiąg wieczystych – musimy być pewni, że rzeczywiście posiada on prawa do lokalu, który chce nam sprzedać. Przeanalizujmy także stan prawny mieszkania (być może jest zadłużone lub obciążone hipoteką). Dokładnie określmy też jak przedstawia się sprawa opuszczenia lokalu przez obecnych lokatorów (oczywiście najwygodniejsza sytuacja jest wtedy, gdy lokal stoi pusty i czeka na swojego nowego właściciela). Jeśli okaże się, że wyżej wymienione aspekty nie budzą naszych wątpliwości, możemy śmiało przystępować do transakcji. Jeżel i już zdecydowaliśmy się na blok, dobrze jest wybrać taki który jest nowy, najgorzej kupować mieszkanie w starych zaniedbanych kamienicach i w blokach z wielkiej płyty, z drugiej strony zazwyczaj mają one najlepsze lokalizacje.

Kupujemy działkę

Marzeniem wielu z nas jest posiadanie własnego, pięknego i przytulnego domu, otoczonego wspaniale urządzonym ogrodem, domu stojącego na działce z pięknym otoczeniem, z daleka od wielkomiejskiego hałasu, zakładów przemysłowych, autostrad. Przy kupnie nieruchomości musimy więc uwzględnić wszystkie nasze wymagania i wybrać miejsce najbardziej odpowiednie.W zależności od przeznaczenia wyróżnia się działki budowlane, przemysłowe, rekreacyjne, siedliskowe, rolne oraz leśne. Działki budowlane przeznaczone są dla budownictwa jednorodzinnego, na przemysłowych w stawianych obiektach można rozwijać działalność gospodarczą. Na rekreacyjnych budujemy domki letniskowe lub domki całoroczne, na siedliskowych budynki gospodarcze i dom, rolne przeznacza się pod uprawy rolne i podobnie jak leśne nie są przeznaczone pod zabudowę. Wybór działki jest bardzo ważny, od tego zależy czy będziemy szczęśliwi w naszym przyszłym domu, jeżeli postawimy dom w złym miejscu wówczas prawie na pewno będziemy często rozczarowani a co za tym idzie nie będziemy zbyt szczęśliwi.

Kupno przez sieć

image Wielu kupujących decyduje się na zakup mieszkania poprzez siec internetową. W sieci można znaleźć grupy osób, które mniej więcej opisuje gdzie zależy im na mieszkaniu. Dziwi mnie fakt, ze do tej pory nikt z tego nie skorzystał. Przecież to jest potencjalnie duży rynek zbytu. Handlowcy jednak zamiast działać śpią. Wiele jest ofert poszukuję.Chyba nawet więcej niż ofert sprzedaży dotyczy to zwłaszcza tak zwanych dobrych dzielnic, które są w modzie. Na dodatek wiele robi również położenie danej nieruchomości. Po za tym na forum można wymieniać informacje o dobrych deweloperach. Jeśli ktoś jest sprytny to może na takim forum przemycać informacje o swojej firmie, w ten sposób uzyskujemy darmową reklamę. Szukający jednak szukają atrakcyjnej, ceny, nie chcą przepłaca, ale liczą się dużymi kosztami, niektórzy już zdążyli zaciągnąć kredyty na nieruchomość. Generalnie tak czy owak nie ominie nas wizyta u notariusza, bo tylko mieszkanie kupione z aktem notarialnym jest nasze i tylko na tej podstawie możemy zostać wpisani jako właściciele do księgo wieczystej

Kupno lub budowa domu

Jeśli myślimy o nowym domu, możemy albo zakupić już istniejącą nieruchomość, albo pokusić się o wybudowanie dokładnie takiego domu, który będzie spełnieniem naszych marzeń o przytulnym i ciepłym bądź przestronnym miejscu do życia. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy.Jeśli zdecydujemy się na kupno już istniejącej nieruchomości musimy zaakceptować lokalizację, rozkład pokoi i materiały, jakie zostały zużyte do budowy domu. Niewątpliwym plusem będzie natomiast fakt, że możemy z marszu wprowadzić się do naszego domu. Natomiast jeśli najpierw chcemy wybrać odpowiednią lokalizację i dopiero tam zakupić działkę na której postawimy nasz dom zyskujemy w takim sensie, że to my wybieramy otoczenie, dokładne gabaryty naszego domu, układ pomieszczeń. Wiąże się to jednak z dość długotrwałymi procedurami urzędowymi. Ogólnie prawo budowlane nie jest bardzo nam przyjazne i zanim wybudujemy nasz wymarzony dom musimy mieć śiwdomość że przed nami dość długo droga jeżeli chodzi o załatwianie wszelkich dokumentów i formalności.

Kupić bezpiecznie mieszkanie

image Klienci muszą uważać na nieuczciwych pośredników. W o wiele lepszej sytuacji stoją ci, którzy mają zamiar zainwestować w mieszkanie używane – wtedy oszustwo jest uniemożliwione chociażby z powodu istnienia lokalu i możliwości jego obejrzenia, ocenienia przez klienta.Znacznie gorzej jest osobom, które za pośrednictwem agencji zakupiły mieszkanie dopiero w budowie – na jednym z powstających osiedli. Ryzyko istnieje niezależnie od opcji, bo nawet przy zakupie lokalu używanego można trafić na nieuczciwą osobę i kupić mieszkanie zadłużone, w złym stanie, o niepewnym statusie prawnym. Z pomocą przychodzą specjalni pracownicy – pośrednicy licencjonowani. Dzięki ich usługom klient jest informowany o wszystkich dostępnych dokumentach, ich ważności, uczciwości strony oferującej lokal. Ogólnie kupno mieszkania w sposób bezpieczny jest ważne dla każdego, ponieważ trzeba przyznać że jest to wydatek bardzo duzy i w zdecydowana większość ludzi spłacać będzie to mieszkanie przez niemalże całe swoje życie, dlatego każdy podchodzi do tego bardzo ostroznie.

Kupno działki

image Kolejne lato w bloku i tylko dwa tygodnie urlopu? Masz już dość? Czas pomyśleć o kupnie działki. Może to być działka różnego typu, w zależności od Twoich, indywidualnych potrzeb.Na przykład działka budowlana przeznaczona jest pod budownictwo jednorodzinne, możesz też na niej prowadzić działalność produkcyjną lub usługową (o ile oczywiście nie jest ona uciążliwa dla innych osób zamieszkujących okolice Twojej działki). Na działce przemysłowej możesz prowadzić każdego rodzaju działalność, również taką, która jest uciążliwa dla otoczenia. Jeśli nie zamierzasz budować domu, tylko potrzebujesz po prostu domku letniskowego wybierz działkę rekreacyjną. Natomiast na działce leśnej możesz po prostu delektować się pięknem przyrody, gdyż nie jest ona przeznaczona na cele mieszkaniowe i nie można stawiać na niej budynków. Wybór działki jest ważny, równie ważne jest sprawdzenie jej stanu prawnego, ponieważ na rynk zdarzają się oszustwa i możemy zostać z działką na której nie będziemy w stanie wybudować zupełnie nic i wówczas możemy najzwyczajniej w świecie stracić pieniądze.