Blokowiska nie takie straszne

2Szare blokowiska w niemal każdym mieście Polski to pozostałości po czasach komunizmu. Wielu chciałoby się wyprowadzić z ciasnych mieszkań, ale innych one przyciągają.
Szare bloki z wielkiej płyty ciągną się nieskończenie na wielu polskich osiedlach. Spadek po komunizmie, z wieloma małymi mieszkaniami z jeszcze mniejszymi balkonami, nie wydaje się najlepszym miejscem do życia.
Jednak popyt na mieszkania na sprzedaż Siechnice w blokach nie maleje. Dlaczego? Za kupnem czy wynajęciem domu w dziesiątej klatce na ósmym piętrze wciąż przemawia wiele czynników.
Dzięki rewitalizacji osiedli, wiele szarych, obdrapanych płyt zyskało nowy wygląd. Coraz częściej zamiast szarej dżungli bloki z wielkiej płyty przypominają tęczę – pomalowane w przeróżne kolory, często z różnymi kształtami, ożywają. Przyjemniej jest mieszkać w pstrokatym bloku pełnym ciepłych barw niż w szaroburym budynku.
Drugą korzyścią mieszkań w bloku są ceny. Dla studentów, wyjeżdżających z rodzinnych miast jest to opcja nawet czasami tańsza od akademika. A nie trzeba dzielić kuchni czy łazienki z całym piętrem. Na wynajem czy kupno mieszkania deweloperskie kraków w bloku często decydują się młodzi ludzie, którzy w nowym mieście szukają lub znaleźli pracę. Zanim się dorobią swojego własnego domku jednorodzinnego, wybierają małe mieszkania w blokach. Dla osób mieszkających samotnie czy też dla par mały zazwyczaj metraż mieszkania jest wystarczający, by czuć się w nim wygodnie.
Jeszcze więcej aspektów sprawia, że mieszkania Kraków Dębniki w blokowiskach wracają do łask. Oczywiście, wciąż nie brakuje wad towarzyszącym życiu lokatorów wielkich bloków. Jednak i mieszkanie w dużym domu na obrzeżach miasta ma swoje plusy, jak i minusy.
Niektórzy lokatorzy bloków z wielkiej płyty nie zamieniliby nigdy swoich mieszkań na większe czy te wolnostojące. Na osiedlach w znakomitej większości, w niedużej odległości od domu, jest dostępnych wiele punktów, ułatwiających życie. Chodzi tu o supermarkety, przychodnie, przedszkola i szkoły. Transport publiczny też zazwyczaj jest w zasięgu ręki.