Wpisy dla kategorii: Meble

Meble do garderoby.

Meble do twojego królestwa z odzieżą, możesz kupić w każdym sklepie meblowym. Jednak, aby wykorzystać najmniejszy zakamarek twojej garderoby najlepiej, abyś zrobiła meble na zamówienie. Nie musisz ich zamawiać w renomowanych salonach meblowych, skorzystaj z usług lokalnego stolarza. Garderoba zrobiona na wymiar, spełni wszystkie twoje oczekiwania. W szafie znajda się miejsce na wieszaki i półki. Nie zapomnij tez o szufladach, które musisz mieć. Tam będziesz przechowywać bieliznę, paski, apaszki i drobna biżuterię. Jeśli nie lubisz szuflad, wykorzystaj wiklinowe koszyki, które z powodzeniem mogą je zastąpić.

W drzwiach szafy, zamontuj duże lustro, albo nawet dwa. Jeśli twoje szafy w garderobie nie będą miały drzwi, zamontuj lustro stojące. Przy meblowaniu garderoby, pamiętaj aby znalazł się tam również stojący wieszak i miejsce do siedzenia. Na podłodze natomiast dobrze, abyś położył niewielki chodniczek. Oświetlenie w pomieszczeniu, powinno być jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Dobór odpowiedniego umeblowania jak i również oświetlenie jest niezmiennie ważny. Dzięki temu będziemy lepiej i wygodniej nam odpoczywać jak i pracować. W przypadku meblowania garderoby powinniśmy wszystko tak przemyśleć żeby mieć łatwy dostęp do ubrań. Pomogą nam w tym wszelkiego rodzaju systemu przechowywania, które oferują liczne pudła i wnęki. Dzięki temu łatwo i przyjemnie zaaranżujemy wnętrza naszej garderoby.

Jak umeblować kuchnię?

Meble do kuchni, najlepiej zrobić na zamówienie, pod konkretny wymiar naszego kulinarnego królestwa. Takie rozwiązania, sprawdzają się nawet w małych powierzchniowo kuchniach. Dzięki temu, każdy zakamarek zostanie wykorzystany. Jeśli mamy zamiar połączyć aneks kuchenny z salonem, najlepiej aby meble pasowały do stylu, jaki panuje w pokoju gościnnym. Jeśli kuchnia jest dębowa, raczej kiepsko będzie wyglądała w połączeniu z salonem, w którym przeważa chrom i szkło. W ostatnich latach, hitem kuchennym jest murowana „wyspa” na środku kuchni. Na wyspie montuje się płytę grzewczą oraz mały zlewozmywak. Koniecznym elementem takiego rozwiązania, jest odpowiedni wyciąg kuchenny, który musi znajdować się nad kuchenką. W sklepach znajdziesz szereg takich urządzeń, które kształtem nie przypominają nawet starodawnych  wyciągów. Oświetlenie w kuchni połączonej z salonem, musi być punktowe.

Dzięki temu uzyskamy 2 oddzielone przestrzenie, które w zależności od światła, mogą się stać jedną powierzchnią. Warto jest pamiętać o tym że w wielu przypadkach kuchnia jest miejscem w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Zwłaszcza w domach gdzie ludzie lubią gotować. Wówczas aranżacja kuchni, jej meblowanie jak i funkcjonalność jest niezmiernie istotnym elementem. Ktoś kto musiał gotować w nieprzystosowanej do tego kuchni doskonale wie o czym mówię i wie jak bardzo to męczy. Dlatego jest to kolejny z ważnych elementów meblowania domu jest odpowiedni dobór mebli. Jednak nie od dzisiaj wiadomo że koszty meblowania kuchni są duże, jednak komfort kosztuje i na to nie mamy wpływu.

Meblowanie domu

Kiedy mamy już nowy dom zastanawiamy się od czego rozpocząć urządzanie. Kobiety – jak wynika z badań – zawsze zaczynają od kuchni, na drugim miejscu jest garderoba. Mężczyźni maja inne priorytety. Najszybciej chcieliby urządzić sypialnię, potem salon z wielkim telewizorem i łazienkę. Powyższe dane to tylko badania, które okazują się zupełnie nieprzydatne dla zwykłych ludzi. Aby wprowadzić się do nowego domu, najważniejsze aby urządzić kuchnię, salon i sypialnię. Garderobę możemy zostawić na później, albo urządzać ja stopniowo, w zależności od potrzeb. Do salonu potrzebnych nam będzie tylko kilka mebli, stół, kanapa i miejsce pod sprzęt wizualny-grający. Kuchnia to nieco większy wydatek, jednak korzystając z usług małego zakładu stolarskiego, powinniśmy być zadowoleni. Musimy jednak pamiętać, że stała zabudowa powinna być solidna i odpowiadać w pełni naszym oczekiwaniom. Meble w salonie zawsze możemy zmienić, natomiast stałe elementy zabudowy w kuchni, nie są już tak łatwe do demontażu.

Meble w łazience

Łazienkę możemy urządzić na wiele sposobów. W ostatnim czasie, bardzo popularne stają się meble w starym stylu. Widziałam już łazienkę, gdzie stały stare, zabytkowe i przeszklone komody. Wanna w takim miejscu całkowicie współgrała z otoczeniem, dlatego ze stała na środku pomieszczenia. Była bardzo dobrze wykonana, a charakterystyczne dla niej były pięknie, rzeźbione nogi. Umywalka przypominała kształtem starodawną misę, umieszczoną na dębowym podeście. Natomiast kabinę prysznicową umieszczono w jednym z narożników, a brodzik wykonano z prawdziwego drewna. Umeblowanie tej łazienki przypominało mi pokój kąpielowy, a nie nowoczesna łazienkę.

A jednak, projekt mnie zachwycił ze względu na dużą oryginalność. Z pewnością taki styl, wymaga dużej powierzchni, nie sprawdzi się w małej łazience. Użycie dużej ilości drewna, łącznie z deskami na podłodze sprawia bowiem, ze optycznie pomieszczenie staje się mniejsze. Wymaga też zastosowania dobrej wentylacji i jakościowych materiałów drewnianych. Generalnie wybór mebli do łazienki nie jest zadaniem łatwy, wręcz można by powiedzieć że jest to zadanie trudne. Zwłaszcza że jest to specyficzna grupa mebli. Podobnie jest z łazienką jak i z kuchnią. Są to miejsca gdzie spędzamy bardzo dużo czasu i komfort przebywania w takim miejscu jest niezmiernie ważny.

Meblowanie przedpokoju

W przedpokoju musi się znaleźć miejsce na ubrania dla nas i naszych gości. W zależności od tego, jaka powierzchnią dysponujesz, możesz  zastosować różne rozwiązania. Jeśli przedpokój jest mały, spróbuj zaplanować tu niewielka szafę z rozsuwanymi drzwiami. Najlepiej, gdy będzie ona w stałej zabudowie. Dzięki temu, oszczędzisz mnóstwo miejsca, a w przedpokoju zawsze będzie panował idealny porządek. Jeśli masz więcej miejsca, w rogu postaw okrągły stylowy wieszak, jaki można spotkać na przykład w restauracjach. Wieszak może być drewniany bądź stalowy, w zależności od wystroju otoczenia. W mieszkaniach singli, bardzo często można spotkać wieszaki sklepowe. Takie, na których zmieści się mnóstwo płaszczy. To bardzo oryginalny pomysł, jednak musi całkowicie pasować do otoczenia.

W mieszkaniu urządzonym w stylu nowoczesnym, będzie to bardzo ciekawy pomysł aranżacji. W przeciwnym wypadku, będzie wyglądał śmiesznie. W przedpokoju powinna się również znaleźć szafka na buty i ociekacz do parasoli. Kolejne z pomieszczeń, które gdy źle zaprojektujemy i zaaranżujemy skutecznie będzie nam w stanie popsuć każdy dzień. Ważny jest dobór odpowiedniej szafy, zaprojektować miejsce gdzie będą mogły wyschnąć mokre buty czy też kurtki. Teoretycznie to wszystko wydaje się oczywiste, jednak niestety często ludzie popełniają karygodne błędy i w konsekwencji tego męczą się za każdym razem kiedy muszę wyjść do pracy lub z niej wracają. No i warto mieć większy przedpokój niż mniejszy, z tym że jednak mało kiedy mamy wpływ na jego wielkość.

Pokój dla nastolatka

Urządzenie pokoju dla nastolatka, to wbrew pozorom, niezwykle trudna sprawa. Dlatego najlepiej, aby zasięgnąć opinii swojego dziecka, przed jakimkolwiek zakupem. Z całą pewnością, najważniejszy mebel to biurko i dobre krzesło. Z uwagi na to, ze młodzież, bardzo dużo czasu spędza przy komputerze, nie żałujmy pieniędzy na dobrze wyprofilowane krzesło. Idealny byłby tak zwany, fotel prezesa, niekoniecznie ze skóry, ale dobrze wykonany pod względem ergonomicznym. Kolejnym elementem jest łóżko. Tu również, należy zwrócić uwagę na odpowiedni pod względem zdrowotnym materac. Jeśli pokój nastolatka jest duży, dobrze aby znalazł się tam kącik towarzyski, gdzie postawimy stolik i niewielkie fotele, bądź pufy. Nastolatek potrzebuje tez dużej szafy, ponieważ skłonność do bycia modnym zobowiązuje. W szafie powinno się znaleźć zarówno miejsce na wieszaki, półki i szuflady. Możesz więc zakupić niewielkie komody.

Młodzież często ma w pokoju telewizor, który możesz zamontować na odpowiednim wieszaku. Jednak wstawienie telewizora to pokoju nastolatka to ryzykowna decyzja i musimy dobrze znać nasze dziecko żeby się na taki krok zdecydować. Zwłaszcza jeżeli nasza pociecha nie jest zbyt zdyscyplinowana to wówczas telewizor może okazać się dość kłopotliwym dodatkiem, odciągającym od obowiązków. Komputer oczywiście ma podobne właściwości, ale życie bez komputera jest praktycznie w dzisiejszych czasach niemożliwe.