Wpisy dla kategorii: Pokój dziecka

Kolorowy pokój dla dzieci

Małe dzieci, marzą o swoim własnym pokoju. Najlepiej, by był on kolorowy, aby dziecko czuło się w nim, jak w swoim własnym królestwie. Dobrym rozwiązaniem, jest pomalowanie ścian z wykorzystaniem motywów, ulubionych postaci bajkowych. Jeśli chodzi o meble, dobrze, aby były one w wersji mini. W każdym sklepie meblowym, można kupić zestawy dziecięce obejmujące mały kolorowy stoliczek, nie mniej barwne krzesełko i niewielkie łóżko. Jeśli Twoje dziecko jest już samodzielne, dobrze aby miało w swoim pokoju, również niską szafkę na ubrania. Pamiętaj, aby w sąsiedztwie łóżka, znalazła się niewielka lampka nocna.

Możesz zawiesić ja także na ścianie. W sklepach ze sprzętem oświetleniowym, można znaleźć lampy przeznaczone dla dzieci, na przykład w kształcie księżyca, gwiazdy lub słońca. Dzieci je uwielbiają. Pamiętaj tez o grubym dywanie. Kiedy dziecko jest małe, często się przewraca. Dywan powinien być miękki, aby ewentualnie zamortyzować taki upadek. Meble dla dzieci, powinny posiadać atest. Generalnie pomysłów na wykończenie pokoju dziecka jest bardzo wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście jak każdy inny element tak i to wiąże się ze sporymi wydatkami, zwłaszcza jeżeli chcemy mieć wysokiej jakości meble czy dodatki. Jednak ona gwarantują nam bezpieczeństwo i atesty o czym wspomniałem już wcześniej. Dlatego jeżeli chodzi o zakup do dziecięcego pokoju to zdecydowanie powinniśmy zadbać o najwyższej jakości materiały i na tym w miarę możliwości nie oszczędzać.

Pokój dla nastolatka

Urządzenie pokoju dla nastolatka, to wbrew pozorom, niezwykle trudna sprawa. Dlatego najlepiej, aby zasięgnąć opinii swojego dziecka, przed jakimkolwiek zakupem. Z całą pewnością, najważniejszy mebel to biurko i dobre krzesło. Z uwagi na to, ze młodzież, bardzo dużo czasu spędza przy komputerze, nie żałujmy pieniędzy na dobrze wyprofilowane krzesło. Idealny byłby tak zwany, fotel prezesa, niekoniecznie ze skóry, ale dobrze wykonany pod względem ergonomicznym. Kolejnym elementem jest łóżko. Tu również, należy zwrócić uwagę na odpowiedni pod względem zdrowotnym materac. Jeśli pokój nastolatka jest duży, dobrze aby znalazł się tam kącik towarzyski, gdzie postawimy stolik i niewielkie fotele, bądź pufy. Nastolatek potrzebuje tez dużej szafy, ponieważ skłonność do bycia modnym zobowiązuje. W szafie powinno się znaleźć zarówno miejsce na wieszaki, półki i szuflady. Możesz więc zakupić niewielkie komody.

Młodzież często ma w pokoju telewizor, który możesz zamontować na odpowiednim wieszaku. Jednak wstawienie telewizora to pokoju nastolatka to ryzykowna decyzja i musimy dobrze znać nasze dziecko żeby się na taki krok zdecydować. Zwłaszcza jeżeli nasza pociecha nie jest zbyt zdyscyplinowana to wówczas telewizor może okazać się dość kłopotliwym dodatkiem, odciągającym od obowiązków. Komputer oczywiście ma podobne właściwości, ale życie bez komputera jest praktycznie w dzisiejszych czasach niemożliwe.