Wpisy dla kategorii: Salon

Meble w salonie

Salon, to miejsce gdzie rodzina spędza najwięcej czasu. Z języka angielskiego, jest to miejsce gdzie toczy się życie. Meblując je musimy więc zaplanować tam wszystkie sprzęty, które będą nam potrzebne. Będzie to z pewnością duża sofa, najlepiej narożna lub półokrągła. Najłatwiejsze w utrzymaniu są kanapy ze skóry lub skóropodobne, nawet jeśli sa w jasnym kolorze. Niedaleko sofy, dobrze sprawdza się niewielka ława. Najbardziej modne w ostatnim czasie są niskie ławy, przy której najwygodniej jest siedzieć na podłodze. Sa estetyczne i nowoczesne. W salonie przyda się też stolik pod sprzęt RTV. Jeśli nasz salon jest duży, telewizor również powinien być znacznych rozmiarów. Konieczne w takim wypadku będzie tez odpowiednie nagłośnienie, najlepiej w postaci studia domowego. W zasadzie w salonie nie powinno się znaleźć więcej mebli, lepiej jeśli będzie ich jak najmniej. Warto jednak umieścić tu kilka elementów dekoracyjnych, mogą to być obrazy, pasujące do wystroju, rzeźby, figury lub maski.

Podsumowująca salon jest miejscem gdzie spędzamy bardzo dużo czasu, dlatego też musi on być wyposażony jak najlepiej i jak najwygodniej. Dzięki temu będzie to miejsce w którym będziemy odpoczywać po trudach dnia pracy, spotykać się z rodziną i oddawać szeroko pojętemu relaksowi. Oczywiście każdy ma inny gust, jednak pewne schematy meblowania czy też meble jakie powinny się znaleźć dla naszej wygody są wspólne i mają wspólny mianownik.

Projektant wnętrz

Urządzając i meblując mieszkanie, zastanawiamy się, czy zrobić to samodzielnie, czy skorzystać z usług biur projektowych. To drugie rozwiązanie, pozwoli nam z pewnością wykorzystać każdy zakamarek naszego domu, w sposób jak najbardziej właściwy. Projektanci maja bowiem niespotykana wyobraźnię przestrzenna. Oczywiście projekt przygotowywany jest zawsze po licznych konsultacjach z właścicielem domu. Możemy mu pokazać meble, jakie chcielibyśmy wykorzystać, lub skontaktować go z zaprzyjaźnionym stolarzem. Niestety, korzystanie z usług projektantów znacznie przewyższa koszt całkowity, umeblowania naszego domu. W niektórych salonach, istnieje możliwość zakupu pojedynczych elementów mebli. W takich salonach, konsultacje z projektantami, są zwykle bezpłatne, albo obowiązują atrakcyjne zniżki. Nie zawsze bowiem, potrzebny jest nam, cały komplet mebli. Albo wręcz przeciwnie, chcielibyśmy jakąś szafkę w ilości podwójnej. Warto skorzystać z takiej możliwości. Dobrych salonów, szukaj w Internecie. Oczywiście jeżeli mamy dużo pieniędzy możemy zaangażować projektanta wnętrz, jeżeli jednak nasz budżet jest ograniczony to zdecydowanie znajdziemy tysiące inspiracji w internecie lub w salonach meblowych. Zwłaszcza ta druga opcja daje nam możliwość zobaczenia na żywo jak prezentuje się wybrany przez nas zestaw mebli czy też jak wygodne są fotele czy kanapy. Z tego powodu zdecydowanie najlepiej jest udać się na wycieczkę po kilku salonach meblowych i wybrać najlepsze dla nas meble.