Tag Archives: aranżacja

W centrum jest kuchnia

18Dla wielu kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tutaj zbiera się rodzina do wspólnego posiłku, a goście popijają świeżo zaparzoną herbatę.
Bez kuchni wielu nie wyobraża sobie mieszkania od dewelopera. W społeczeństwach zachodnich kuchnie to często małe pokoiki, w których również obok piekarnika stoi pralka. Wynika to głównie z faktu, że obywatele Wielkiej Brytanii czy Niemiec mają w zwyczaju jeść na zewnątrz, redukując czynności we własnej kuchni do niezbędnego minimum, takiego jak zaparzenie kawy czy przekąszenie na szybko tosta z masłem orzechowym.
W Polsce kultura jedzenia w domu wciąż jest żywa, mimo tego, że lunch, już nawet nie obiad, z racji wykonywanej pracy coraz częściej jemy w restauracjach czy barach szybkiej obsługi. Pomimo tego przygotowywanie posiłków w domu wciąż jest rzeczą oczywistą. I dobrze, bo domowe jedzenie jest i zdrowsze, i tańsze.
Dlatego też kuchnia jest jednym z centralnych miejsc w mieszkaniu. O tej porze roku, w ramach wiosennych porządków, wiele rodzin decyduje się na odświeżenie kuchni czy wręcz generalny remont. W ostatnich latach popularne stało się łączenie kuchni z salonem. Ci, którzy mają taką możliwość, burzą ścianę łączącą dwa pomieszczenia, czasami zostawiając coś w rodzaju blatu.
Dla tych, którym marzy się całkowita zmiana wyglądu kuchni, na pomoc spieszą wyspecjalizowane firmy, które w swojej ofercie mają gotowe projekty wnętrza. Nawet i tym, którzy sami decydują, co i jak zmienić, przyda się rada doświadczonego konsultanta. Połączenie wizji domowników z profesjonalnym podejściem będzie skutkować satysfakcją tych pierwszych.
Mniej radykalne zmiany dotyczą między innymi pomalowaniem ścian na inny kolor, który może jej nadać zupełnie nowy charakter. Wśród częstych zmian jest również wymiana kafelków czy powierzchni podłogi. W ostatnich latach stawiamy na to, co funkcjonalne i łatwe w użytku.
Nowe oblicze kuchni z pewnością zachęci domowników do tego, by spędzać w niej większą ilość czasu i cieszyć się wspólnymi, rodzinnymi posiłkami.

Modne i tanie projektowanie wnętrz.

W dzisiejszych czasach wciąż poszukujemy idealnych rozwiązań dla urządzenia własnego mieszkania Gliwice lub domu. Jeżeli nie chcemy lub nie mamy możliwości skorzystania z usług profesjonalisty, który oryginalnie urządzi nam wnętrze, z pomocą przychodzą nam liczne kursy, na których możemy zdobyć teoretyczną wiedzę oraz nabyć praktyczne umiejętności w dziedzinie jaką jest aranżacja i urządzanie wnętrz. Projektowanie wnętrz jest dziś bardzo modnym zajęciem, zarówno wykonywane w sposób profesjonalny jak i wykonywane hobbistycznie. Wspomniane kursy zazwyczaj składają się z dwóch etapów i uczą jak niebanalnie urządzić wnętrze. Jeżeli ktoś chce nabyć umiejętności na własny użytek w zupełności wystarczy mu pierwszy etap, natomiast jeżeli ktoś chcę zająć się tym zajęciem zawodowo to niezbędne jest także ukończenie drugiego etapu kursu. W ramach pierwszego stopnia kursu, pod okiem profesjonalistów, można zdobyć obszerną wiedzę na temat bogatej historii jaką posiada architektura wnętrz, metod projektowania światła i koloru, rodzajów materiałów jakie wymaga urządzanie wnętrz, zasad sporządzania rysunku technicznego, a także prezentacji pomieszczenia w sposób perspektywiczny.

Specjaliści podpowiedzą również jakie są zasady prawidłowej komunikacji z klientem, uwzględniając jego potrzeby i propozycje w projekcie oraz jak skutecznie prowadzić negocjacje co do wartości wykonanej pracy. Natomiast drugi stopień kursu jak już wspomniano jest dla osób traktujących projektowanie wnętrz zawodowo, aranżacja wnętrz jest ich profesjonalnym zajęciem. Kursy tego typu skupiają się przede wszystkim na nauce stylizacji wnętrz użyteczności publicznej, a więc restauracji, sklepików, marketów itp. Kursanci mają możliwość zdobycia obszernej wiedzy potrzebnej do aranżacji tego typu powierzchni komercyjnych. Nabywają wiedzę techniczną oraz zapoznają się z przepisami prawa z zakresu projektowania powierzchni na użytek komercyjny. Takie kursy dają możliwość rozwoju swoich zainteresowań i poszerzają horyzonty, dzięki którym możemy zająć się tym co sprawia nam przyjemność i co naprawdę lubimy robić. Architektura wnętrz, szczególnie tych niekomercyjnych, jest dziedziną, która coraz częściej wkracza w naszą rzeczywistość i sprawia, że świat wydaje się bardziej estetyczny i barwny.